В силистренското село Черногор е установено огнище на антракс в ферма с 28 бивола. Наличието на заболяването е потвърдено от Българската агенция по безопасност на храните. 9 животни са умрели, а останалите ще бъдат ваксинирани.
Смятате ли, че българската здравна система е достатъчно добра, за да се справя с увеличаването на здравните проблеми поради екстремалните горещини и други фактори?